Valdinox logo

Valdinox - jak powstają nasze garnki i patelnie?

Współczesna codzienność nierozerwalnie łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami, w każdym aspekcie naszego życia. Aby podnieść komfort przygotowywania posiłków, wybieramy najlepsze sprzęty i solidne garnki. Ciekawi Cię, jak powstają garnki VALDINOX? Chętnie przybliżymy metody ich produkcji.

Kolekcja garnków Expert

                                                                         Kolekcja garnków Expert

Skąd biorą się garnki aluminiowe do zadań specjalnych?

Gotowanie smacznych oraz zdrowych posiłków wymaga odpowiednich garnków i patelni. Z myślą o potrzebach mniej i bardziej zaangażowanych kucharzy, powstały garnki i patelnie marki VALDINOX. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w kuchni łatwiej oraz szybciej przygotujesz zdrowe dania, minimalizując zużycie tłuszczu czy energii.

Jak powstają garnki VALDINOX?

W procesie ich tworzenia wykorzystywane są nowoczesne metody produkcji. Technologia odlewu ciśnieniowego, dzięki której powstała kolekcja garnków Expert, pozwala na stworzenie niezwykle wytrzymałych naczyń. Metoda die-cast polega na wypełnieniu gotowych form ciekłym i nowoczesnym aluminium. Podczas procesu produkcji forma ta jest składana mechanicznie w maszynie odlewniczej i dociskana obciążeniem kilkudziesięciu ton. Następnie wlewany jest do niej metal pod ciśnieniem kilkuset atmosfer. W efekcie uzyskujemy najtrwalszy oraz zintegrowany odlew o bardzo wysokiej jakości, niezwykle wytrzymały i bezpieczny w użytkowaniu. To między innymi dzięki tej technologii możemy cieszyć się wielofunkcyjnymi garnkami do zapiekania, jak chociażby odpornymi na wysokie temperatury brytfannami z kolekcji Expert.

Patelnia z kolekcji Expert

                                                                           Patelnia z kolekcji Expert

 

Jak powstają patelnie VALDINOX z kolekcji Rock?

Innym sposobem tworzenia naczyń z nowoczesnego aluminium, jest technologia forged. Ta unikalna metoda tworzenia naczyń z kutego aluminium, nadaje naczyniom wyjątkową siłę i ponadczasową wytrzymałość. Cały proces technologiczny polega na kształtowaniu nowoczesnego aluminium w bardzo wysokiej temperaturze i przy użyciu potężnych młotów, które z wielką siłą odkuwają gotowe naczynia. Formowane w ten sposób garnki zyskują w każdym miejscu odpowiednią grubość, gęstość i wytrzymałość, co z kolei przekłada się na maksymalną wydajność tych naczyń. Technologia forged to niezawodna metoda tworzenia nowoczesnych garnków, które szybko oraz równomiernie przewodzą ciepło. Kute aluminium znajdziemy w kolekcjach Aurum, Volcano, Space, Royal czy Amaro.

Garnek z kolekcji Volcano

                                                                               Garnek z kolekcji Volcano

Liczy się wnętrze czy efekt wizualny? O powłokach i detalach

Naczynia VALDINOX ułatwiają przygotowanie posiłków różnymi metodami obróbki termicznej. Smażenie, duszenie czy gotowanie jest znacznie prostsze dzięki różnorodnym powłokom. Patelnie VALDINOX świetnie przewodzą ciepło, a dzięki 3- warstwowej szwajcarskiej powłoce Ilag Durit Protect można przygotowywać na niej dania, używając minimalnej ilości tłuszczu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz naczynia pokryte powłoką mineralną Dyflon, czy Ilag Durit Protect, powłoka non-stick zapewnia trwałość naczynia i wspaniały smak przygotowywanej potrawy.

Dzięki tej technologii, patelnie i garnki są bardzo wytrzymałe oraz odporne na ścieranie. Zastosowanie mineralnej powłoki Dyflon odpowiada również za ciekawy efekt estetyczny kolekcji Rock. Naczynia wizualnie budzą skojarzenia związane z gotowaniem na kamieniu, a nowoczesne metody produkcji gwarantują wyjątkową ich jakość. Dno garnków czy patelni VALDINOX jest wytrzymałe i dobrze rozprowadza ciepło, a wszystkie naczynia tej marki idealnie sprawdzą się na różnych typach kuchenek od tradycyjnej gazowej, po elektryczna i indukcyjną.

Zestaw garnków i patelni z kolekcji Rock

                                                                 Zestaw garnków i patelni z kolekcji Rock

Wygląd ma znaczenie - nawet w kuchni.

Trudno przejść obojętnie obok ciekawych naczyń z designerskimi efektami. Garnki i patelnie z kolekcji Expert są idealnym tego przykładem. Z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie użytkowników, projektanci zastosowali w tej kolekcji silikonowe uchwyty oraz specjalne zagłębienia w uchwytach pokrywek, które pozwalają odłożyć na nich łyżkę podczas gotowania.

Wyrazisty i pełen energii design oraz funkcjonalność nowoczesnych technologii to motto kolekcji Volcano. Wrażenie estetyczne powstaje dzięki połączeniu klasycznej czerni naczynia z głęboką czerwienią detali zastosowanych w silikonowych uchwytach. Prostota tego zestawienia nadaje charakter wyglądu naczynia, a nowoczesne wykonanie pozwala czerpać pełnię satysfakcji z gotowania.

Garnki i patelnie VALDINOX powstają z myślą o potrzebach użytkowników. Żyjemy w biegu i bardzo intensywnie, dlatego potrzebujemy wytrzymałych naczyń, na których możemy polegać. Naczynia VALDINOX są wielozadaniowe, wytrzymałe i świetnie rozprowadzają ciepło. Możemy używać ich na wszystkich typach kuchenek, również tych indukcyjnych. Zastosowanie powłok zwiększa odporność na zarysowania, a jednocześnie patelnie i garnki marki VALDINOX łatwo utrzymać w czystości.

 

Hello world SEO HTML
Wyłączny przedstawiciel:

Altom sp. z o.o. Sp.k.
Ul. Roosevelta 116a
62-200 Gniezno

Nagrody
Dobra firma ValdinoxDobra firma Valdinox
Partnerzy
chevron-down