Valdinox logo

Patelnia do zadań specjalnych, czyli jaką patelnię warto kupić?

Choć często wydaje się, że zakup sprzętów kuchennych nie powinien stanowić trudności, wybranie odpowiedniego garnka czy patelni nie jest łatwym zadaniem. Jaką patelnię kupić, aby ułatwić sobie codzienne gotowanie i wybrać sprzęt odpowiedni do potrzeb?

Patelnie z kolekcji Aurum

                                                                             Patelnie z kolekcji Aurum

Jak wybrać dobrą patelnię?

Kupując patelnię, wybierz taką, która będzie wspierała Twoje gotowanie przez długie lata. Na rynku znajdziesz wiele modeli do specjalnych zastosowań, stworzonych z myślą o konkretnym rodzaju potrawy, jak patelnia do jajek sadzonych, do racuchów czy do ryb. Postaw na sprzęt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Dobierz patelnię do liczby osób, dla których przyrządzasz posiłki – na rynku znajdziesz modele o różnych średnicach, więc dopasuj swój wybór do wielkości przygotowywanych potraw i wygodnego przechowywania w szafce.

Nowoczesne technologie pozwalają stworzyć solidne patelnie o różnych grubościach dna i ścianek, z użyciem nieprzywierających powłok. Nie rezygnuj z udogodnień – z nimi gotowanie staje się o wiele przyjemniejsze. Uniwersalne patelnie to takie, których możesz używać na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym również na kuchenkach indukcyjnych.

Najlepsze patelnie do Twojej kuchni

Patelnia to jeden z tych sprzętów, których używa się do przygotowania naprawdę wielu potraw. Z jej pomocą przyrządzisz pożywne śniadania, zdrowe obiady i pyszne kolacje. Na patelni możesz również upiec różnego rodzaju ciasta, na przykład kakaowe czy bananowe. Solidne patelnie to naczynia, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

Patelnie grillowe

W sklepach dostępne są różnorodne modele patelni – w zależności od przeznaczenia zmienia się ich kształt, głębokość czy powłoka. Jak wybrać dobrą patelnię do smażenia na niewielkiej ilości tłuszczu? Coraz większą popularność w kuchniach zyskuje patelnia grillowa. To idealne naczynie kuchenne do przygotowania potraw w zdrowy sposób. Patelnia grillowa VALDINOX może być używana na wszystkich typach kuchenek, a karbowane dno naczynia sprawia, że w procesie smażenia zużywa się minimalną ilość tłuszczu. Smak grillowanych warzyw i mięs przez cały rok to odpowiednia motywacja do zakupu patelni grillowej. Głównym argumentem jest jednak możliwość ograniczenia tłuszczu podczas przygotowania posiłku – z patelnią grillową usmażysz zdrowe i smaczne dania.

Jak smażyć na patelni grillowej?

 Patelnia grillowa VALDINOX Strong

Głębokie patelnie

Do przygotowania potraw jednogarnkowych sprawdzą się głębokie patelnie, na przykład woki. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu patelnia dobrze rozprowadza ciepło po całym naczyniu. W woku wygodnie przygotujesz risotto, gulasz czy duszone potrawy. Głębokie patelnie VALDINOX przystosowane są do kuchenek indukcyjnych, elektrycznych czy gazowych. Wewnętrzna powłoka non-stick to skuteczna metoda na zminimalizowanie ryzyka przypalenia i przywierania potrawy.

Patelnia głęboka Wok z kolekcji Intenso

                                                                Patelnia głęboka Wok z kolekcji Intenso

Patelnie do naleśników

Odpowiednia patelnia to podstawa wielu dań. Jaką patelnię wybrać do smażenia naleśników? Patelnia do naleśników z kolekcji VALDINOX Rock pokryta jest powłoką Dyflon o efekcie kamienia. Dzięki nowoczesnej technologii powstało naczynie, które będzie świetnie wyglądać w każdej kuchni, ale przede wszystkim posiada właściwości minimalizujące przywieranie. Powłoka ułatwia utrzymywanie patelni w czystości, a Ty możesz cieszyć się smakiem ulubionych potraw przez długie lata. Patelnie VALDINOX mogą być używane na wszystkich rodzajach kuchenek. Solidne patelnie do naleśników powinny równomiernie się nagrzewać, a zastosowanie powłoki non-stick ułatwia odwracanie placka na drugą stronę. Dobra patelnia do naleśników pomoże Ci przygotować idealnie cienkie i chrupiące naleśniki bez nadmiaru tłuszczu. Niskie brzegi patelni będą wspierać proces smażenia ulubionych naleśników, omletów czy pankejków.

 

Patelnia do naleśników Rock

                                                                        Patelnia do naleśników Rock

Patelnie uniwersalne

W kuchni nie może zabraknąć również uniwersalnej patelni, na której możesz polegać w każdej sytuacji. Zadań specjalnych nie obawia się Patelnia VALDINOX Aurum. Swój charakterystyczny wygląd zawdzięcza wewnętrznej powłoce inspirowanej kamieniem. Nowoczesny design łączy się z funkcjonalnością powłoki zapobiegającej przywieraniu i przypalaniu potraw. Patelnia aluminiowa wykonana jest technologią forged, co zapewnia dużą trwałość naczynia. Możesz poczuć się jak ekspert w kuchni i za pomocą jednej patelni przygotować ulubione potrawy.

Wybór patelni nie sprawi Ci trudności, jeśli precyzyjnie określisz swoje kulinarne potrzeby i preferencje. Naczynia wykonane z przeznaczeniem do przygotowania w nich konkretnych typów potraw oraz zastosowanie nowoczesnych technologii pozwolą Ci cieszyć się tym zakupem przez długie lata.

Zobacz również

Hello world SEO HTML
Wyłączny przedstawiciel:

Altom sp. z o.o. Sp.k.
Ul. Roosevelta 116a
62-200 Gniezno

Nagrody
Dobra firma ValdinoxDobra firma Valdinox
Partnerzy
chevron-down