Valdinox logo

Kuchnia w stylu industrialnym

W ostatnich latach popularność zyskują loftowe wnętrza i przestrzenie mieszkalne inspirowane przemysłowymi budynkami. Nowoczesna kuchnia w stylu industrialnym to idealne miejsce dla minimalistów i wielbicieli fabrycznych przestrzeni. Jak wprowadzić styl loftowy do kuchni?

Aranżacja kuchni w stylu industrialnym

Fabryczne i przemysłowe inspiracje na dobre zagościły w wystroju wnętrz. Wielbiciele takich przestrzeni z łatwością odnajdą kawiarnie i lokale urządzone w surowym, industrialnym stylu. Nietrudno przystosować do tego celu pozostałości dawnych fabryk i zakładów produkcyjnych, czego jednak potrzebują domowe kuchnie w stylu industrialnym?

Najbardziej charakterystyczne elementy, których wymaga aranżacja kuchni w stylu industrialnym to surowość i prostota. Podobnie jak w przypadku wystroju w stylu skandynawskim, to odpowiedni wariant dla minimalistów. Wzorowane na fabrycznych wnętrzach kuchnie w stylu industrialnym pozwalają wykorzystać elementy konstrukcyjne i wykończeniowe.  Surowość betonu lub cegły, duże, przeszklone powierzchnie i efektowne lampy nadadzą wnętrzu odpowiedni klimat.

Kuchnia industrialna powinna wyróżniać się wyglądem i doskonałą funkcjonalnością. Oszczędność stylu i wrażenie otwartej przestrzeni pozwolą na stworzenie ciekawego efektu w mieszkaniu
z aneksem kuchennym. Połączenie salonu i wyspy kuchennej z drewnianym lub metalowym blatem podkreśli przemysłowy charakter. Ułatwi także odpowiednie rozmieszczenie najczęściej używanych sprzętów.

W kuchni industrialnej idealnie sprawdzą się wiszące w centralnym punkcie lampy loftowe. Designerskie, metalowe okucia wokół żarówek podkreślą surowość wystroju, a dodatkowe punkty świetlne zapewnią odpowiednią widoczność podczas gotowania.

Zestaw naczyń z kolekcji Expert

                                                                              Zestaw naczyń z kolekcji Expert

Styl loftowy - czego nie może zabraknąć w wystroju kuchni?

Choć nowoczesna kuchnia w stylu industrialnym kojarzy się przede wszystkim z surowym pięknem, niebanalny charakter tkwi w detalach. Wśród prostoty wystroju zadbaj, aby elementy pasowały do siebie i podkreślały ten efekt. Możesz to osiągnąć dobierając lampy czy sprzęty AGD, które będą spełniać nie tylko rolę funkcjonalną, ale też estetyczną.

Idealnym wyborem będą na przykład okapy, które często są ukrywane przez projektantów. Kuchnia industrialna pozwala na umieszczenie ich w centralnym punkcie jako elementu dekoracyjnego. Grafitowa stal okapu umieszczonego nad wyspą kuchenną świetnie wygląda w przestronnym lofcie i kojarzy się z przestrzenią fabryczną.

Kuchnia industrialna - dodatki

Dodatki do kuchni w stylu industrialnym powinny podkreślać charakter miejsca. Świetnie sprawdzą się elementy metalowe, na przykład kosze czy misy na owoce. W nowoczesnej kuchni idealnie sprawdzą się dodatki w stylu retro lub vintage. Metalowe puszki na suche produkty, takie jak makaron czy kasza albo doniczki na zioła wyglądają świetnie i są użyteczne.

W industrialnej kuchni nie może zabraknąć odpowiednich naczyń. Garnki VALDINOX z kolekcji Expert to zestaw naczyń kuchennych, z którymi szybko i wygodnie przygotujesz obiad, a nowoczesny design podkreśli styl kuchni industrialnej. Naczynia marki VALDINOX słyną z innowacyjnych rozwiązań, m.in.: powłoka non-stick ułatwia przygotowanie potraw, minimalizując przy tym ryzyko przypalenia się dań. Dodatkowo można je stosować na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym również na kuchenkach indukcyjnych.

Rondel z kolekcji Expert

                                                                                       Rondel z kolekcji Expert

Nowoczesne sprzęty i designerski wygląd to niezbędnik w wyposażeniu industrialnej kuchni. Patelnie i garnki VALDINOX będą doskonałym wyborem na długie lata. Głęboka czerń naczyń z kolekcji VALDINOX Expert, idealnie komponuje się z nowoczesną i industrialną aranżacją kuchni. Dla wielbicieli jasnych wnętrz, polecamy białe garnki VALDINOX z kolekcji Pure.

Kolekcja Pure

 

Główną ozdobą stylu loftowego jest światło i minimalizm. Warto zadbać, aby oba te elementy wzajemnie się dopełniały. Oszczędność barw i dodatków oraz wysoka jakość zastosowanych surowców i wybranych produktów, pozwoli osiągnąć zadowalający efekt.

Hello world SEO HTML
Wyłączny przedstawiciel:

Altom sp. z o.o. Sp.k.
Ul. Roosevelta 116a
62-200 Gniezno

Nagrody
Dobra firma ValdinoxDobra firma Valdinox
Partnerzy
chevron-down