Valdinox logo

Jak wybrać dobry czajnik i jak o niego dbać?

Istnieją sprzęty, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne życie – niezaprzeczalnie czajnik jest jednym z nich. Choć poszczególne modele są do siebie bardzo podobne, znalezienie właściwego czajnika nie należy do łatwych zadań.

Czajnik na indukcję z kolekcji Royal

                                                                   Czajnik na indukcję z kolekcji Royal

Jak znaleźć odpowiedni czajnik?

Na rynku znajduje się mnóstwo modeli czajników, co nie ułatwia wyboru odpowiedniego sprzętu. Tym bardziej, że choć wybór jest spory, poszczególne produkty tylko nieznacznie się od siebie różnią. Na co należy zwrócić uwagę wybierając czajnik?

1. Pojemność - wybierz model odpowiedni do potrzeb domowników. Na rynku znajdziesz modele już od 0,4 do 3 litrów. Właściwie dobrana pojemność ułatwi oszczędzanie energii. Dla dwuosobowej rodziny najwygodniejszy będzie mniejszy czajnik - jeśli jednak szukasz modelu dla dużej rodziny albo często zapraszasz gości, wariant kilkulitrowy będzie strzałem w dziesiątkę.

2. Tworzywo - materiał, z którego wykonano czajnik ma wpływ na sposób gotowania wody. Najczęściej czajniki zrobione są ze stali nierdzewnej (modele tradycyjne) oraz tworzywa sztucznego (elektryczne). Czajniki nierdzewne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie wpływają na smak wody ani nie emitują szkodliwych substancji. Warto zwrócić uwagę, by zewnętrzna powierzchnia czajnika była gładka, co pomoże utrzymać go w czystości. To wszystko sprawia, że czajniki wykonane ze stali nierdzewnej są solidne i trwałe - to zakup na lata.

3. Rączka czajnika - powinna być odpowiednio wyprofilowana, aby można było z łatwością uchwycić czajnik i nim manewrować. Niezwykle użyteczne jest również pokrycie rączki czajnika materiałami antypoślizgowymi, które minimalizują ryzyko wyślizgnięcia się naczynia z rąk oraz zmniejszy ryzyko oparzenia. Wybierając czajnik warto mieć na uwadze kwestie bezpieczeństwa, by bez obaw operować naczyniem wypełnionym wrzątkiem.

4. Gwizdek - odpowiada za niezwykle przydatną funkcję, informującą o doprowadzeniu wody do wrzenia. Może być zdejmowany lub na stałe przymocowany do naczynia - w pierwszym przypadku istnieje jednak ryzyko, że może zagubić się w kuchennych zakamarkach.

Czajnik z kolekcji Amaro

                                                                              Czajnik z kolekcji Amaro

Czajnik retro czy nowoczesny? W poszukiwaniu sprzętu na lata.

Komfort podgrzewania wody na kawę czy herbatę to coś, z czego trudno byłoby zrezygnować. Czajniki elektryczne są bardzo funkcjonalne: wskazują poziom wlanego płynu, są lekkie i wygodne,
a także automatycznie wyłączają się po zagotowaniu wody. Tradycyjne modele wykonane ze stali czy emalii można używać na rożnych rodzajach kuchenek. To właśnie wśród nich łatwiej znaleźć tradycyjny czajnik z malowanym motywem i ciekawym dizajnem. Łączące tradycję i nowoczesność czajniki na indukcję znajdziesz w ofercie marki VALDINOX. Czajniki VALDINOX sprawdzą się na wszystkich rodzajach kuchenek, a ich wygląd wspaniale dopełni kuchenny wystrój.

Czajnik VALDINOX z kolekcji Frontier to elegancki, czarny model, który świetnie wpasuje się w każdy wystrój. Podobnie jak białe czajniki Skandic, występujące w dwóch wariantach – 2,5 l i 3 l, może być wykorzystywany na wszystkich rodzajach kuchenek.

Czajniki retro, jak na przykład czajnik VALDINOX z kolekcji Skandic, to modne i trwałe sprzęty. Sprawdzą się świetnie zarówno w nowoczesnym wystroju, jak i klasycznych czy rustykalnych wnętrzach. Biały czajnik Skandic doskonale dopełni skandynawską aranżację kuchni.

Czajnik z kolekcji Skandic

                                                                                 Czajnik z kolekcji Skandic

Jak odkamieniać czajnik i przedłużyć jego trwałość?

Czajnik, podobnie jak inne naczynia, wymaga regularnego czyszczenia. Co możemy zrobić, aby długo cieszyć się ulubionym sprzętem? Przynajmniej raz na dwa tygodnie przemyj czajnik ciepłą wodą. Pamiętaj również, aby nie zostawiać w nim wody – jej pozostałościami możesz np. podlać kwiaty albo przygotować kostki lodu. Woda pozostawiona w czajniku sprawia, że odkłada się więcej kamienia. Obniża się także jej jakość.

Jak odkamienić czajnik? Możesz użyć profesjonalnych środków albo domowych sposobów, na przykład sody oczyszczonej lub octu. Specjalne produkty do czyszczenia czajników radzą sobie świetnie z kamieniem, nie niszcząc sprzętów i są bezzapachowe. Część z nich zabezpiecza powierzchnię przed kamieniem, co znacznie spowalnia ponowne zbieranie się osadu.

Hello world SEO HTML
Wyłączny przedstawiciel:

Altom sp. z o.o. Sp.k.
Ul. Roosevelta 116a
62-200 Gniezno

Nagrody
Dobra firma ValdinoxDobra firma Valdinox
Partnerzy
chevron-down