Valdinox logo

Gotowanie zero waste – świadome gotowanie z naczyniami VALDINOX

Nowoczesna kuchnia to nie tylko sprzęty i wyposażenie, ale przestrzeń, która w naturalny sposób dopełnia Twój styl życia. Coraz popularniejszym trendem wprowadzanym w codzienne życie i gotowanie jest metoda zero waste, czyli ograniczanie marnowania żywności. Jak gotować zero waste?

Kuchnia zero waste, czyli mniej znaczy więcej

Życie zero waste zyskuje popularność w kuchni oraz w innych obszarach naszej codzienności. Nazwa pojęcia pochodzi z języka angielskiego – waste oznacza odpady i marnotrawstwo, a to zmora nowoczesnego życia. Dostępność produktów oraz ich niska cena często powodują, że kupujemy więcej, niż jesteśmy w stanie wykorzystać. W konsekwencji ogromne ilości jedzenia zostają później wyrzucane. Oczywiście zmiana tej tendencji nie jest łatwa, ale nawet niewielkie kroki podjęte przez każdego z nas mogą mieć znaczenie dla środowiska.

Jak gotować zero waste? Na początku zaplanuj zakupy. Przed wyjściem do sklepu przemyśl, co chcesz ugotować i jakich produktów wymaga danie. Dzięki temu kupisz w odpowiednich ilościach tylko to, czego potrzebujesz. Zwróć uwagę na to, jak planujesz posiłki i jak przechowujesz żywność, aby się nie psuła. Ogromną pomocą są przepisy zero waste: nadmiar makaronu czy ziemniaków z wczorajszego obiadu to świetna zapiekanka, a ugotowany ryż, zblendowany z odrobiną kakao, to pyszny i zdrowy budyń. Pomysłów jest mnóstwo i pozwolą przygotować różnorodne i smaczne dania każdego dnia.

Kolekcja Valdinox Aurum

                                                                                Kolekcja Valdinox Aurum

Zero waste: pomysły odpowiednie dla Ciebie

Jest mnóstwo sposobów, aby zmniejszyć liczbę produkowanych odpadów. Spróbuj wprowadzić w życie jak najwięcej z nich, bo każdy gest ma znaczenie. Jeśli życie zero waste Cię przeraża, na początek możesz zastosować metodę less waste. Jak? Daj przedmiotom drugie życie! Działające, używane sprzęty możesz spokojnie przekazać komuś innemu, a przeczytane książki wymienić na ulubioną kawę, dodając ogłoszenie w popularnych serwisach internetowych do tego przeznaczonych.

Kuchnia zero waste wymaga odpowiedniego planowania i kupowania z umiarem. Czasem jednak nawet mimo dobrej organizacji trudno poradzić sobie z nadmiarem jedzenia w lodówce – przepisy na kuchnię z resztek i wielofunkcyjne garnki VALDINOX ułatwią przygotowanie potraw zdrowych dla Ciebie i środowiska.

 

Kolekcja Valdinox Aurum

                                                                                Kolekcja Valdinox Aurum

Jak gotować zero waste?

Gotowanie zero waste nie musi być trudne, kluczem do sukcesu jest wielozadaniowość. Szybki obiad w jednym garnku przygotujesz bez trudu, wykorzystując resztki z wczorajszego posiłku i garnek do pieczenia VALDINOX. Przyrządzając w nim smaczną zapiekankę z ziemniaków czy makaronu z wczorajszym sosem, zminimalizujesz odpady. Naczynia do zapiekania VALDINOX wykonane są z użyciem nowoczesnych technologii, dzięki czemu szybko się nagrzewają i długo trzymają ciepło, oszczędzając energię.

W piekarniku albo na patelni możesz przygotować smaczne i zdrowe duszone dania. Wśród uniwersalnych i praktycznych garnków VALDINOX z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie i swojej kuchni. Brytfanny oraz garnki do zapiekania VALDINOX z kolekcji Power pozwalają na łatwe i szybkie duszenie potraw na każdym rodzaju kuchenki oraz w piekarniku. Wystarczy, że wkroisz do środka zalegające w lodówce warzywa i zalejesz bulionem, a szybko stworzysz smaczną potrawkę z ryżem. Kształt pokrywki naczynia sprawia, że poruszające się wewnątrz powietrze nieustannie skrapla się i nawadnia potrawę. Przygotowane w ten sposób danie nie traci wartości odżywczych ani smaku.

 

Kolekcja Valdinox Power

                                                                                Kolekcja Valdinox Power

 

Życie zero waste czy less waste to nie chwilowa moda, ale najlepszy wybór każdego, kto troszczy się o przyszłość naszej planety. To metoda wielu korzyści dla wszystkich. Dzięki świadomym wyborom i ograniczeniu zakupów pozwala oszczędzać pieniądze, a także jest świetnym pretekstem do urozmaicenia dotychczasowej diety. Wybieraj produkty, które można maksymalnie wykorzystać lub przetworzyć. Garnki VALDINOX i kuchnia zero waste to inspiracja, jak nie marnować (produktów, surowców, pieniędzy), a także jeść smacznie i zdrowo każdego dnia.

Hello world SEO HTML
Wyłączny przedstawiciel:

Altom sp. z o.o. Sp.k.
Ul. Roosevelta 116a
62-200 Gniezno

Nagrody
Dobra firma ValdinoxDobra firma Valdinox
Partnerzy
chevron-down